טיפולי גוף נפש ותקשור תקשור, רייקי, תטא הילינג תמר גרי
צור קשרמאמריםהגיגים מהלב
תטא הילינגרייקיתקשורנעים להכירראשי

רייקי » רייקי בחוויה האישית


ברוך בואכם לעולם האנרגיות, בו רב הנסתר על הגלוי.
אנשים אוהבים לראות בעיניים, להבין בהגיון, לקבל אישור של המדע.
בעבודה אנרגטית כל הפרמטרים הללו אינם קיימים. תשאלו איך בכל זאת ניתן להתחבר לעולם הזה, ללא יכולת לראות ולהבין מה באמת קורה שם?

בתחילת דרכי כמטפלת, מודה שהיו לי ספקות. כן האמנתי בקיומן של האנרגיות, אבל חיפשתי הוכחות שמשהו באמת קורה ולא הסתפקתי בהסברים תאורטיים.
עם הזמן נוכחתי לדעת שברייקי (ובעבודה עם אנרגיות בכלל), קיימות שתי דרכים לבחון את אמיתות הדברים: מבחן התוצאה ומבחן החוויה.

רייקי - מבחן החוויה
הגוף חווה את ההשפעה של האנרגיה בצורות שונות. החוויה הפיזית של רייקי היא מוחשית מאוד, מגוונת ותומכת את העובדה שהאנרגיה אכן קיימת ובכוחה לחולל שינויים ולהשפיע על הגוף והנפש.
אחרי קורס רייקי 2 הרגשתי רק את חום האנרגיה היוצאת מכפות הידיים. עובדה זו לכשעצמה עדיין לא היוותה עבורי הוכחה מספקת שמשהו גדול קורה כאן. בקורס רייקי 3 כבר התחיל להיות יותר מעניין. התחלתי לחוש את האנרגיה במקומות נוספים בגוף: עקצוצים בצידי האף, זרמים בקרקפת. בהמשך התחלתי גם לחוש את צ'אקרת הכתר בצורת גירודים וזרמים של אנרגיה שנכנסים אל הראש. תחושות אלו ממשיכות עד היום במהלך טיפולי רייקי, בזמן תקשור ואפילו במהלך סדנאות לימודים. מבחינתי התחושות הפיזיות הן אינדיקציה לכך שאכן זורמת אנרגיה חדשה לתוך הגוף בעקבות הטיפול. העקצוצים באזור הראש ממחישים לי שבזמן החיבור לרייקי מתרחשים בגוף שינויים פיזיים הקשורים לתודעה ומתבצע חיבור אנרגטי כלשהו בין המוח למקומות שמעבר לתודעה המוכרת.

תופעה מעניינת נוספת בה הבחנתי היא "שינויים אנרגטיים" שהתרחשו בגופי בעקבות קורסים שלמדתי ולעתים ללא קשר למאורע חיצוני. בפעם הראשונה בה לימדתי דרגה גבוהה של הרייקי (מאסטר מטפל), במשך שבוע לפני מועד הכיתה חשתי בזרמים חמים ברגליים ובידיים. חשבתי שאלו גלי חום פנימיים הקשורים לזרימת הדם, אך ביום שבו התקיימה הכיתה, הם חזרו והופיעו בדיוק באותה צורה והבנתי שיש קשר. הרגשתי שהגוף שלי עבר הכנה ללימוד תדר חזק יותר של הרייקי.

התחושה הזו שדברים מתרחשים מעצמם, ללא בקשה והכוונה שלי נוסכת בי הרבה בטחון. זוהי תחושה שיש כוח עליון שמחובר לרייקי ופועל כל הזמן לטובת המטפל, גם שלא מתכווננים ישירות לאנרגיה וגם ללא בקשה מפורשת. לא אחת קרה לי שהרגשתי שהרייקי "דואג" לי ו"מכוון" אותי גם מבלי שאבקש. זכורים לי במיוחד ימים של ספקות לגבי העתיד שלי כמטפלת, כשלמחרת היו צצים פתאום מטופלים יש מאין, רק בשביל להזכיר לי שאני לא הולכת לשום מקום, או כאשר היו לי תהיות לגבי נושאים ספציפיים בדרכי כמטפלת, היה מגיע אלי מטופל עם בעיה שסיפקה תשובה לשאלה.

רייקי – חוויה עם סמלים אנרגטיים
כשלומדים רייקי, לומדים לעבוד עם סמלים אנרגטיים שמעצימים את הטיפול. בשלבים הראשונים היה לי קשה להתחבר לאנרגיה שלהם. הייתי מציירת את הסמלים על כף היד כמו שלימדו אותי, מבלי לחוש את השפעתם. עד שהגעתי לשלב המאסטר מורה. לאחר יום שלם של תרגול חניכות לרייקי הגוף הופך רגיש מאוד לאנרגיות. בסוף היום קבלתי טיפול רייקי ופתאום הרגשתי מסה גדולה של אנרגיה, ממש כמו קופסא מונחת לי באזור הלב... הרגשתי שאני חייבת לפקוח עיניים ולהציץ: להפתעתי הידיים של המטפלת לא היו מונחות שם בכלל. התברר שהיא שמה לי באזור הלב את הסמל הראשון של הרייקי - סמל הכוח וחשתי את העוצמה האנרגטית של הסמל ללא תיווך של כפות הידיים.

איך נראית אנרגיה?
סמל הכוח משמש גם לטיהור אנרגיות במרחב - רעיון לכשעצמו לא פשוט לתפיסה. מעטים האנשים שרואים אנרגיות בעין רגילה וכאשר הגיעה אלי לטפול ג'סיקה, נערה בת 14 שניחנה ביכולת ראיה על חושית, הבנתי שזכיתי במתנה גדולה. במהלך הטפולים היא היתה רואה ניצנוצים לבנים ואור סגול מסביב לכף ידי. ג'סיקה סבלה מחרדות ואחרי שנוכחה עד כמה הרייקי עוזר לה להירגע היא בקשה ללמוד כדי שתוכל לטפל בעצמה. בכיתת רייקי 2, בה לומדים את הסמלים, לימדתי כיצד לטהר חדר מאנרגיות שליליות - כשהזרועות מונפות באוויר וכף יד ימין מציירת את הסמל. כשאני מטהרת חדרים, אני מרגישה אנרגיה יוצאת מיד שמאל אל האוויר. המראות שג'סיקה ראתה בזמן הטיהור, התחברו לי לתחושה זו : כף יד ימין שציירה את הסמל משכה אליה צורות בצבע שחור ואפור (אנרגיה שזקוקה לטיהור) ואילו מכף יד שמאל יצאו ניצוצות לבנים והתפזרו במרחב (אנרגיה מטוהרת).

רייקי – ידע וחוכמה
פירוש המלה רייקי ביפנית, היא אנרגית חיים ממקור רוחני מדריך. אחרי שמטפלים ברייקי, נוכחים מהר מאד לדעת שאכן מדובר באנרגיה ממקור של ידע וחוכמה:

- האנרגיה מתאימה את עצמה לצרכים של המטופל. היא זורמת לאן שצריך ללא צורך בהכוונה של המטפל. קרה לי לא אחת שהנחתי ידיים באזור מסוים בגוף והמטופל הרגיש את האנרגיה באזור אחר, אפילו מרוחק מאד מהידיים שלי. 
-  הרייקי מדריך את המטפל באופן בלתי מודע היכן להניח את הידיים ולמשך כמה זמן. לפעמים הידיים נמשכות לאזור מסוים בגוף והמטופל אכן מדווח שיש שם בעיה. לפעמים ישנה תחושה שאסור לנתק את הידיים, כמו משיכה מגנטית שבאמצעותה הגוף כביכול קורא להמשיך לטפל באותו אזור. 
-  ההדרכה של הרייקי מגיעה גם באמצעות תקשור במחשבות. במהלך הטיפול עולות תמונות, מילים, או תחושות אשר מעבירות מידע עבור המטופל, כדי להעמיק את העזרה ואת הריפוי.
-  לאנרגיה יש נוכחות משל עצמה ללא תלות במגע ישיר של המטפל. פעמים רבות מטופלים חווים אנרגיה מונחת על אזור מסוים בגוף, בזמן שהידיים של המטפל כלל אינן נוגעות באותו המקום. באופן אישי חוויתי את האנרגיה נוגעת במקומות שונים בגוף, גם ללא מגע ישיר של המטפל באותו מקום.

רייקי - טיפול מרחוק
אחת החוויות המעניינות היא בזמן שליחת רייקי מרחוק. טיפול מרחוק מתבצע באמצעות המחשבה בלבד ואינו תלוי בזמן או במקום. ניתן לשלוח רייקי ללא צורך במגע ישיר לאנשים שנמצאים בחדר, בית או עיר רחוקים ואפילו במדינה אחרת.
כיצד ניתן לדעת שטיפול מרחוק אכן משפיע?
ישנם אנשים שמרגישים הטבה בסוף הטיפול. מטופלים שרגישים לאנרגיות מרגישים במדויק את האזורים בגוף אליהם נשלחת האנרגיה. כשחוויתי בעצמי טיפולים מרחוק כמטופלת, נדהמתי מהתחושת השונות: אנרגיה שנכנסת לגוף דרך אזורים מסוימים, זרמים חמים בידיים וברגליים, עקצוצים בראש והשפעה כללית מרגיעה.

החוויה הזו תמיד מרתקת אותי מחדש: איך אפשר לשלוח רייקי למישהו שנמצא במקום אחר, אפילו מעבר לים וזה עובד? בזכות הטפול מרחוק למדתי רבות על כוחה של המחשבה. עוד למדתי על היכולת של אנשים להשפיע זה על זה באמצעות התודעה בלבד, על כך שאין חשיבות לזמן או למקום כאשר עובדים עם אנרגיות. טפול מרחוק הוא תופעה שקשה לעיכול. עד היום ,כשאני מציעה טיפולים מרחוק, אנשים בדרך כלל שואלים אם הטיפול נעשה בטלפון. קשה להגיון שלנו לקבל את העובדה שאין צורך באמצעי חיצוני שמחבר בין המטפל למטופל במהלך טיפול מרחוק. הטיפול נעשה באמצעות המחשבה בלבד! רייקי מרחוק מדגים את הכוח העצום של המחשבה ושל הכוונה להשפיע על שדות אנרגטיים.

ומה עם מבחן התוצאה?...
אני יכולה להעיד בפה מלא שהחוויות האישיות שחוויתי בעצמי ושחווים המטופלים הן מדהימות בדיוק כמו הכלי הטיפולי הזה שנקרא רייקי . לזה נוסיף את מבחן התוצאה.
קשה מאד לתאר במילים את ההשפעה של הרייקי על הגוף והתחושה הקסומה של שקט וניקיון פנימי במהלך ואחרי הטפול. כמובן שרואים גם תוצאות מיידיות של: הקלה מכאב, רגיעה ממתח, התמלאות באנרגיה, שיפור התפקוד הפיזי ושיפור המצב רוח. תוצאות נוספות ניצפות גם במישור הרגשי והמחשבתי. מטופלים משנים דרכי מחשבה וגישה לחיים בעקבות טפולי רייקי .

באופן אישי, אני מאמינה, שלא חייבים לראות בעיניים כל דבר בשביל להאמין שהוא קיים. אם נבחן את אמיתות הרייקי במבחן החוויה ומבחן התוצאה, נגלה שבשניהם הרייקי עומד יפה מאד.© כל הזכויות שמורות - תמר גרי - רייקי, תקשור, תטא הילינג

מתקשרת קורס רייקי  רייקי לילדים

ייעוץ שווקי ועריכה: פולינה שטרן-שלמה     צילום פורטרייט: מיכל הרדוף-רז
~ בניית אתר PureSimple ~
סדנאות וטיפולים
ייעוץ בתקשור
טיפול רייקי
טיפול בתטא הילינג
לימודי רייקי
סדנאות רייקי לילדים ולנוער
הרצאות