טיפולי גוף נפש ותקשור תקשור, רייקי, תטא הילינג תמר גרי
צור קשרמאמריםהגיגים מהלב
תטא הילינגרייקיתקשורנעים להכירראשי

סיפורים מהקליניקה » סיפורי מקרה

מדכאון עמוק וחוסר בטחון לצמיחה והתחדשות
ש. הגיעה אלי בעקבות דכאון עמוק לאחר לידה שנייה. היא איבדה את הרצון לחיות והיה
לה קשה מאד לטפל בבנותיה ולהתחבר אליהן רגשית. בתקשור מרחוק עלו אמיתות כואבות על מערכת היחסים הקשה שלה עם אמה. לאם עצמה היו חסכים עמוקים משלה שהובילו אותה לנהל מערכת יחסים סימביוטית עם ש. ולחוש קנאה כלפיה.
התקשור תמלל ל-ש. תחושות שחשה כל הזמן מול אמה, אך התקשתה להודות בפני עצמה. ברגע ש-ש. הבינה את המניעים של אמה, היה לה קל יותר להתחזק מול האם, לשים גבולות ולהתחיל לבצע תהליך של ניתוק רגשי וסליחה במקומות שנדרש.
במקביל טפולי רייקי הרגיעו את הגוף ונתנו ל-ש. כוחות מחודשים לחזור לתפקוד יומיומי.
באותה תקופה ש. עבדה בעבודה טפולית שגזלה ממנה אנרגיות רבות. בתקשור עלה שיהיה נכון עבורה לעזוב את העבודה הזו ולחפש אפיק חדש. חוסר בטחון עצמי עלה כמוטיב מרכזי לטיפול, ול-ש. היה ברור שקריירה חדשה תהווה כר דשא ללמידת השעור של בטחון עצמי מול הסביבה, תוך התגברות על חסכים מילדות.
ש. אכן קבלה החלטה אמיצה ועזבה את העבודה. אחרי תקופה מסויימת של מנוחה בבית, היא הקימה עסק עצמאי בתחום שקרוב לליבה. המשכתי ללוות אותה מדי פעם בטפולי רייקי ובתקשור. כל אלה עזרו ל-ש. להתגבר על נפילות, לשאוב כוח ולהתמודד פיזית ונפשית עם הקמת עסק חדש. בצד כל הקשיים ש-ש. חוותה, הסתבר שיש לה יכולת חיבור חזקה לאינטואיציה הפנימית ורצון ללמוד את השיעורים שניקרו בדרכה. כל אלה תמכו מאד בהצלחת הטיפול.
כיום, 3 שנים אחרי, ש. מנהלת מערכת יחסים מאוזנת עם אמה ומרגישה חיבור רגשי עמוק עם בנותיה. היא רכשה כלים כיצד להתגבר על פחדים רבים שלוו אותה ובעיקר למדה לעמוד מול הסביבה ולהרגיש שהיא שווה בזכות עצמה, דבר שהוביל לצמיחה הדרגתית ומאוזנת של העסק שלה.

   
 
הרייקי פועל לטובתו הנעלה של המטופל, גם ללא ידיעתו!
אחד הטפולים הזכורים לי במיוחד הוא זה של ל. טפול זה המחיש לי את העובדה שהרייקי פועל לטובתו העליונה של המטופל, גם ללא ידיעת המטפל או המטופל.
ל. הגיעה לטפול רייקי מתוך אי שביעות רצון בקריירה. ידעתי שבאותה תקופה היה לה ילד בן חמש. לפני הטפול היא בקשה להתמקד בנושאים שמעכבים את קידום הקריירה שלה ולא הזכירה מילה על ילד נוסף. 
לעיתים קורה שבמהלך הטפול מתקבל מידע בנושאים שלא הוזכרו על ידי המטופל,  אך הפעם הרגשתי שהטפול התמקד רק בקריירה והמידע שהגיע במהלך הטפול היה קשור לנושא הזה בלבד.
כעבור כמה חודשים נודע לי באקראי ש-ל. בהריון! כשבירכתי אותה, היא הודתה שלטפול הרייקי היה חלק גדול בהריון הזה. מסתבר שלפני הטיפול, היא חשה שאינה בשלה כרגע לעוד ילד. מבחינה רציונאלית היא ידעה שכדאי ללדת עוד ילד, אך מבחינה רגשית לא הייתה מוכנה לחלוטין להריון נוסף. במהלך הטפול רייקי השתחררו חסימות רגשיות, וזמן קצר לאחר הטפול ל. הרגישה תחושת הקלה ושחרור מול החששות שמנעו ממנה קודם לרצות עוד ילד. ואכן תוך זמן קצר ממועד הטפול הרתה בשנית וילדה ילד נוסף.

   

הרייקי עוזר להתגבר על חרדה עמוקה
ג., נערה בת 14, הגיעה אלי לטפול בתקופה בה שהיתי בארה"ב כשהיא סובלת מחרדות עמוקות. טפול תרופתי עזר לה רק באופן חלקי. היה לה קשה לנסוע בהסעה של בית הספר מבלי לחטוף בחילות, ועוד יותר קשה להשאר בכיתה שעור שלם.
בטיפול התברר ש-ג. היא ילדה מאד רגישה, בעלת יכולות רוחניות יוצאות דופן. כל אלו הקשו עליה לשהות בסביבה עם הרבה גירויים. אחרי שהוריה הבינו שהמסגרת הנוכחית מקשה עליה, היא עברה למסגרת חינוכית קטנה יותר, אך גם שם לא מצאה את מקומה.
במשך שנה ג' קיבלה טיפולים באופן סדיר, ועשינו עבודה אנרגטית על שלל נושאים. במקביל ג' ואמה למדו רייקי בדרגה 2 כדי שהרייקי יהיה זמין בחייה של ג. ללא תלות במטפל חיצוני. ג' ידעה עליות וירידות במצבי החרדה ונדרשו סבלנות ואמונה רבה מצד הוריה.
באחת מתקופות השפל ג. לא היתה מסוגלת להמצא כלל במקומות הומים . היא עזבה את בית הספר ולמדה דרך האינטרנט. באותה תקופה עודדתי את האם להמשיך להאמין שעם הזמן בתה תצא מזה ותחזור לנהל חיים רגילים. ג' המשיכה לטפל בעצמה ולקבל טיפולי רייקי מאמה ומדי פעם הייתה מגיעה גם אלי לטפול. ואכן בתום שנה שישבה בבית, ג' הרגישה שהתחזקה מאד וחזרה ללמוד בבית ספר רגיל, עם כתה של 30 תלמידים. היא חזרה לתפקוד נורמלי, כולל בילויים עם בני גילה, נסיעות לטיולים ואף טיסות, דבר שמקודם לא היתה מסוגלת לעשות.
כיום ג' היא תלמידת שמינית, יש לה ציונים טובים והיא מתפקדת בצורה נורמטיבית. הטיפול ב-ג' לימד אותי שרייקי אינו תמיד מהווה תרופת פלא מיידית, אבל עם סבלנות, אמונה והתמדה לאורך זמן אפשר להתגבר על חרדות ומצבים שנראים בלתי הפיכים. ריפוי הוא לעיתים תהליך מתמשך והתוצאה הסופית היא שחשובה בסופו של דבר גם אם הדרך נראית ארוכה לפעמים...

   


© כל הזכויות שמורות - תמר גרי - רייקי, תקשור, תטא הילינג

מתקשרת קורס רייקי  רייקי לילדים

ייעוץ שווקי ועריכה: פולינה שטרן-שלמה     צילום פורטרייט: מיכל הרדוף-רז
~ בניית אתר PureSimple ~
סדנאות וטיפולים
ייעוץ בתקשור
טיפול רייקי
טיפול בתטא הילינג
לימודי רייקי
סדנאות רייקי לילדים ולנוער
הרצאות